• Wpisów: 77
 • Średnio co: 27 dni
 • Ostatni wpis: 5 lat temu, 00:43
 • Licznik odwiedzin: 20 625 / 2116 dni
 
agu-tomas
 
Witam

Dziś krótko o książce, którą ostatnio przeczytałem z nudów, gdy w biurze odcięli nam internet. Dawno temu kupiłem ją Agu, bo bardzo lubi autora. Mowa o 'Zeznaniach Niekrytego Krytyka'. Niekrytego Krytyka, czyli Macieja Frączyka. Najpierw ogóły:
1. Nie pamiętam dokładnie ceny, ale była niewysoka, czyli plus +
2. Twarda okładka, strony grube, duże litery - łatwo i szybko się czyta, czyli też plus -
3. Gdyby zapisać te treść standardową czcionką, ominąć rysunki, kody do skanowania i puste strony, wyszłoby tego naprawdę malutko, więc za to minus -
4. Książka jest interaktywna - poprzez przesyłanie do filmików na YouTube, stron internetowych itp. Fajny patent, i za niego plus +

Nie spodziewałem sie po tej książce niczego wielkiego, szczerze mówiąc, chciałem się na chwilkę wyluzować, pośmiać, na pewno nie szukałem głębszych przemyśleń. Przede wszystkim, książkę naprawdę niezwykle łatwo i przyjemnie się czyta, napisana jest prostym językiem i nie jest nudna. Czy sie uśmiałem? Zdecydowanie nie tak bardzo jak zamierzałem, ale zawiedziony nie jestem. Poza tym, dawkę śmiechu zapewnił mi filmik, do którego przekierowywał jeden z kodów w książce:


Zamiast śmiechu, naszło mnie jednak trochę refleksji. Nie będę tu o nich pisał, bo i po co, ale uważam, że Niekryty jest człowiekiem, który po prostu ma coś ciekawego do powiedzenia, przez co nie jest nijaki, a jak już kiedyś pisałem, ja jestem zafascynowany ludźmi 'jakimiś'.
image.jpg


Polecam Wam te książkę - Agu przeczytała ją w około dwie godziny, mnie zajęło to jednak trochę więcej, ale Agu czyta ode mnie o wiele szybciej. Warto poświęcić ten czas, myślę, że każdy w tej książce odnajdzie coś dla siebie ważnego.

Teraz biorę się za coś poważniejszego - 'Atlas Chmur' Davida Mitchella. Film widziałem, ale książka jest podobno lepsza ( wedle krytyków jedna z najlepszych książek XXI wieku ). Czytał już ktoś?

image.jpg


Pozdrawiam
Tomas


P.s.

Macie jakieś sposoby na bezsenność? Tylko błagam, żadne ziółka, nie pomogą, wiem to :p

 •  
 • Pozostało 1000 znaków
Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego
 •  
   
  Musze sie w nia zaopatrzyc , chetnie przeczytam cos madrego :)
   
 •  
   
  wue
  czytałam atlas chmur ale nie skończyłam, wkurzało mnie ciągłe przeskakiwanie akcji...co wkręciłm się w jakaś historię to nagle bum co innego ;p nie wciągnęła mnie ale to może być wina tego że czytałam tylko w pracy;p mam zamiar do niej wrócić ale jeszcze nie teraz;p